Застосування клапанів протипожежних круглих (вогнезатримуючий) універсальних КПВ-1,0-200Е
Клапани, призначені для використання в системах опалення, вентиляції та кондиціонування повітря в цивільних і промислових спорудах, а також у системах аварійної протидимної вентиляції, що забезпечує евакуацію людей під час пожежі, регулюються вимогами різних стандартів, включно з ДБН В.1.2-7-2008, ДСТУ Б.В.1.1-4-98, ДСТУ Б EN 1366-2:2013, ДБН В.2.5-67:2013 і ДБН В.1-7. Клапани можуть бути у вертикальному або горизонтальному положенні в просторі. Їх випускають у двох виготовленні: загальнопромисловому та вибухозахищеному "В" (для ручного приводу). Загально промислені клапани встановлюються в місцях перетину повітроводів з оградними протипожежними конструкціями, а також дають змогу переміщати вибухобезпечні пароповітряні суміші по повітроводах, згідно з класифікацією ГОСТ 12.1.011. Клапани можуть працювати в умовах із неагресивним середовищем за температури, що не перевищує +35 °C, і відносної вологості до 80%. Вони можуть бути встановлені у вибухопасних зонах приміщень класів 1, 21 і 22 відповідно до класифікації НПАОП 40.1-1.32-01 і ГОСТ 12.1.011. Ключовими моментами є дотримання стандартів і вимог безпеки під час експлуатації клапанів у різних умовах і довкілля.
Клапани протипожежні КПВ-1,0 і КПВ-2,0 не рекомендується використовувати в системах, де потрібне переміщення паро-повітряних сумішей із технологічних установок, де вибухонебезпечні речовини можуть бути нагріті вище їх точки самовідпламінування або розміщені під залишковим тиском. Також вони не рекомендується застосовувати в системах, де переміщаються суміші, які є агресивними щодо вуглецевих сталей високої якості та містять липкі волокнисті матеріали. Крім того, вони не призначені для використання в системах, які не проходять періодичне очищення для запобігання утворенню горючих відкладень. Клапани, які працюють у режимі вогнезатримання, обладнані різними компонентами, як-от ручний привод і плавка вставка, електропривод із поворотною пружиною й термоелектропереривачем, а також електромагнітна та плавка вставка (доступно тільки для клапанів прямокутного перерізу двокорпусні). Клапани вибухозахищені призначені для встановлення в місцях, де повітроводи перетинають огорожувальні протипожежні конструкції, і дають змогу переміщати вибухозахисні пароповітряні суміші всіх категорій і груп, згідно з класифікацією ГОСТ 12.1.011. Ці клапани можуть використовуватися в приміщеннях із вибухобезпечним середовищем, де температура не перевищує +35 °C, а відносна вологість становить до 80%. Вони також можуть бути встановлені у вибухозахисних зонах приміщень класів 1, 21 і 22 відповідно до класифікації НПАОП 40.1-1.32-01 (за старим позначенням В-1, В-1а і В-1б за класифікацією ПУЕ) і ГОСТ 12.1.011. Використання клапанів КПВ у системах для переміщення паро-повітряних сумішей із технологічних установок, де вибухозахисні речовини нагріваються вище за свою точку самовідпламінування або є під залишковим тиском, заборонено. Ці клапани також не рекомендується застосовувати в системах, де переміщаються суміші з високою агресивністю щодо звичайних вуглецевих сталей, що перевищує агресивність повітря, а також у системах, які не проходять періодичне очищення для запобігання утворенню горючих відкладень. Клапани, що працюють у режимі вогнезатримання, обладнані різними компонентами, включно з ручним приводом і плавною вставкою, електроприводом із поворотною пружиною й термоелектропереривачем, а також електромагнітним і плавним вставкою (доступно тільки для двокорпусних клапанів прямокутного перерізу).
Конструкція й принцип роботи протипожежних круглих клапанів КПВ-2,0-200Р
Конструкція клапана складається з основного корпусу з механізмом спрацьовування, який може бути ручним приводом або електроприводом із термоелектропереривачем, залежно від типу клапана. Наприклад, для клапана КПВ-2,0 на корпусі є просічки, які закриті зверху терморозширювальною стрічкою. Заслінка виготовлена з термостійкого матеріалу, а ущільнення між корпусом і заслінкою здійснюється з використанням спеціального профілю ущільнювача.
У разі виникнення пожежі робота клапана залежить від його типу та виконання:
-
Клапан вогнезатримувальний із плавкою вставкою і поворотною пружиною (виконання —01, -02): Заслінка фіксується з механізмом спрацьовування у відкритому положенні. У разі перевищення температури навколишнього повітря або повітря, що проходить через клапан, у межах 72 °C ± 2 °C, легкоплавлячий припою, що з'єднує деталі механізму, розчиняється, і заслінка звільняється під дією пружини, миттєво закриваючи прохідне переріз клапана.
-
Клапан вогнезатримувальний із ручним приводом і плавкою вставкою (виповнення —05, -06): Ручка зведення фіксується з механізмом спрацьовування у відкритому положенні заслінки. У разі перевищення температури навколишнього повітря або повітря, що проходить через клапан, у межах 72 °C ± 2 °C, легкоплавлячий припою, який з'єднує деталі механізму, розпускається, і звільнена заслінка, під дією пружини через систему тяг, миттєво перекриває прохідний переріз клапана.
-
Клапан вогнезатримувальний з електроприводом і термоелектропереривачем (виконання — 03, -04): Під час подавання електричного струму на електропривод, заслінка переміщається в робоче положення "відкрито", водночас зводиться поворотна пружина електроприводу. Під час зневоднення електроприводу заслінка закривається за допомогою енергії поворотної пружини. Електропривод також може бути зневоднений керівником сигналом від автоматичних пристроїв пожежогасіння або у разі досягнення температури навколишнього повітря або повітря, що проходить через клапан, у межах 72 °C ± 2 °C.
-
Клапан димовидалення з електроприводом (виконання -03, -04): Робоче положення заслінки клапана в режимі димовидалення — закрито. Під час подавання електричного струму на електропривод керівним сигналом від автоматичних пристроїв пожежогасіння заслінка переміщається в положення "відкрито" й забезпечує видалення димових газів. У разі вимкнення живлення заслінка закривається за допомогою енергії поворотної пружини.
Під час використання клапанів обов'язково дотримуйтеся зазначених принципів та обмеження, щоб забезпечити їхню надійність і ефективність роботи.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Інтеркондиціонер |
Країна виробник | Україна |
Режим роботи клапана димовидалення | Канальний |
- Ціна: Ціну уточнюйте